Audiobooki – alternatywa dla tradycyjnych książek

Audiobook, czyli w dosłownym tłumaczeniu mówiona książka, to rodzaj nagrania czytanego przez lektora tekstu wybranego dzieła literackiego. Jest to alternatywa dla osób, które nie mają czasu na czytanie książek a chciałyby być na bieżąco z ulubionymi utworami. Audiobook pozwala także zapoznać się z nowościami bez konieczności kupowania wersji papierowej.

Audiobook – gdzie najlepiej słuchać?

Forma książki jaką jest audiobook pozwala na słuchanie jej dosłownie wszędzie. Zarówno w zaciszu domowym na głośnikach, jak również w drodze do pracy czy szkoły, w trakcie spaceru, treningu oraz wszelkiej innej aktywności. Jest to idealne rozwiązanie dla mam, które siedzą z dziećmi w domu oraz dla zapracowanych osób mających mało czasu wolnego. Maluchy słuchając bajek w tej formie przyzwyczajają się do książek i jest szansa, że w przyszłości sięgnie samodzielnie za formę papierową. Audiobook sprawdzi się również dla osób, które nie lubią formy papierowej lub nie lubią czytać. Można wybierać z szerokiego zakresu literatury polskiej i światowej. 

Ile kosztują audiobooki?

Audiobooki można kupić już nawet od kilku złotych do kilkuset za nieograniczony dostęp do dziesiątek tysięcy utworów z różnych gatunków i zakątków całego świata. Wybór jest praktycznie nieograniczony. Głos profesjonalnego lektora lub znanego aktora czy aktorki zachęca do wysłuchania np. serii “Gra o tron” autorstwa George’a R.R. Mitchela, nagranego w oryginalnym języku lub tłumaczeniu na język polski. Można wybrać wersję czytaną przez jedną osobę lub z podziałem na rolę poszczególnych bohaterów. Jest to nowoczesny rodzaj słuchowiska, które są znane z audycji radiowych. To także różnego rodzaju poradniki tematyczne, w tym dla rodziców “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” duetu Adele Faber i Elaine Mazlish, dla specjalistów “Psychologia sprzedaży. Podnieś sprzedaż szybciej i łatwiej, niż kiedykolwiek uznawałeś za możliwe” Briana Tracy czy też poczytną pozycję “Nie bój się życia” Katarzyny Miller.